Zapraszam na inspirujący wywiad z:

 

Insidebook

Honorata – Uwielbia psychologię. Zawsze fascynowało ją to, co się dzieje w głowie człowieka. Jej zainteresowania zawodowe zaczęły się od trochę szerszej perspektywy – socjologii, ale dość szybko przerzuciła się na psychologię społeczną i w efekcie na psychologię kliniczną. To, co ją najbardziej frapuje to psychologia zdrowia, czyli w jaki sposób zbudować i utrzymać zdrowie psychiczne. Lubi być szczęśliwa i lubi, kiedy inni też tak mogą się poczuć. Wydaje jej się, że książki są w tym niezwykle pomocne, szczególnie dla osób, które niekoniecznie chcą się widzieć z psychologiem, albo po porostu szukają wsparcia procesu rozwojowego czy terapeutycznego.

Natalia – Jest urodzoną perfekcjonistką, z czym próbuje walczyć. Lubi się uczyć. Zainteresowań zarówno tych naukowych, jak i pozanaukowych ma mnóstwo. Należą do nich między innymi: historia kobiet, Graphic Recording, rozwój osobisty oraz psychologia. Swoją przyszłość zawodową wiąże właśnie z Graphic Recordingiem. Poza nauką lubi tworzyć, czasem bawi się też w różne formy DIY. Od zawsze rysuje i maluje, dlatego każdy obrazek na blogu jest jej „dziełem”. Inspiracją są nie tylko przeczytane książki, ale też otaczająca rzeczywistość. Pełni rolę przeciętnego czytelnika, dlatego jeśli jakaś książka do mnie nie trafi lub jej się nie spodoba, nawet jeśli Honorata będzie zachwycona, to o tym napisze. Niekiedy wiedzę teoretyczną przekuwa w praktykę. Co nie zawsze jest przyjemne.

 

Jaka jest Wasza ulubiona, najważniejsza sentencja życiowa?

Nie mamy ulubionej sentencji życiowej. Każda z nas kieruje się inną, a wspólnej pasującej do nas jeszcze nie znalazłyśmy. Do Natalii w tej chwili najbardziej pasuje hasło: „Wyjdź ze swojej strefy komfortu”, a Honorata wierzy, że „panta rhei” („wszystko płynie”).

 

Co Was najbardziej motywuje?

Po prostu chcemy to robić. Jeśli można to nazwać motywacją wewnętrzną, to motywuje nas sam fakt, że może ktoś trafi na naszego bloga i dzięki temu znajdzie na nim coś wartościowego.

 

Jak znalazłyście swoją pasję?

Nasz blog powstał w wyniku połączenia naszych pasji. Honorata uwielbia psychologię i poznawać nowych ludzi, a Natalia kocha rysować i stąd wszystkie rysunki i historyjki, które ozdabiają teksty. Poza tym naszą wspólną pasją są książki – nie tylko psychologiczne – i właściwie dzięki wzajemnemu polecaniu sobie nowych pozycji na listę „do przeczytania” zrodził się pomysł na wspólnego bloga.

 

Wasza największa porażka?

Prowadzimy blog dopiero pół roku, i jak na razie nie doświadczyłyśmy porażki w związku z tym co publikujemy.

 

Jak radzicie sobie z krytyką?

Nieuzasadniona krytyka też nas jeszcze nie spotkała. Natomiast jeśli się jakaś pojawi, będziemy wdzięczne za każdą radę i pomoc w ulepszeniu swojej pracy.

 

Jaka jest Wasza misja? Co chcecie dać innym?

Najbardziej do pisania o książkach psychologicznych, czy dotyczących rozwoju osobistego, jest ich ilość, jaka znajduje się na rynku. Staramy się wybierać takie publikacje, które będą przydatne czytelnikom i nie wyrządzą im krzywdy. Poza tym chcemy odsiać pozycje, które mogą właśnie namieszać w głowie i obiecać „cuda”. Rynek wydawniczy oferuje coraz więcej, różnorodnych publikacji, które warto poznać i z których warto skorzystać. Dlatego między innymi przedstawiamy je z pozycji psychologa i nie-psychologa, żeby czytelnicy mieli możliwość zapoznać się z dwoma, nieraz różnymi opiniami.

 

Czym jest dla Was sukces? Jak go definiujecie?

Sukces to możliwość robienia tego co się lubi, czerpania z tego przyjemności.

 

Z czego jesteście najbardziej dumne? Wasz dotychczasowy największy sukces?

Obecnie największym sukcesem jest to, że udało nam się zrealizować plan, przeczytania i zrecenzowania 12 książek, które wybrałyśmy.

 

Jaką dacie najważniejszą radę innym, którzy idą po swoje marzenia?

Nie ważne jest ile razy opuściłeś szlak, tylko ile razy na niego wróciłeś – marzenia czasem są trudne do zrealizowania, ale warto po nie sięgać.

Koniec.


Miejsca, gdzie znajdziesz Insidebook:

http://insidebook.wixsite.com/insidebook
Instagram: @insidebook.blog
Facebook: insidebook.blog


Dziękuję za wywiad.
Zapraszam wszystkich do bliższego zapoznania się z Insidebook!

  • Miło mi było poznać panie. Z chęcią wejdę na blog. Sama interesuję się psychologią, nawet zdawałam kiedyś na ten kierunek studiów ale najwidoczniej nie był mi pisany. Nadal z chęcią sięgam po książki psychologiczne 🙂

    • Też interesuje się psychologią. Chyba od zawsze. A wykształcenie mam informatyczne, ale to raczej hobby. Ludzka psychika to jest to! Pozdrawiam 🙂