Masz coś w sobie! Twoim zadaniem jest odkrycie czym ten dar jest!
Masz coś w sobie! Twoim zadaniem jest odkrycie, czym ten dar jest!

 

Wyjątkowość

Pozwól, że przedstawię Ci Twoją wyjątkowość. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że układ Twojego mózgu jest oryginalny – nie istniał w przeszłości i nie będzie go w przyszłości. Identycznie jest z Twoim DNA. Jest totalnie wyjątkowe. Nie istniało i nie będzie istnieć. Każdy jest inny i to jest piękne. Nie ma na świecie drugiego Ciebie. Jesteś nr 1.Będąc całkowicie sobą – wygrywasz. Nie ma dla Ciebie konkurencji, bo nikt nie będzie w stanie Cię kopiować. Idziesz własną drogą, której nie można podrobić.

Czy ta wiedza nie wystarczy, żeby czuć się wyjątkowo i oryginalnie?

 

 

To COŚ

Uważam, że każdy na tej planecie ma jakiś dar. Wszyscy posiadamy, jakąś cechę, która umożliwia nam wyjazd z „Porażkowa”. Masz w sobie COŚ, co pozwala Ci opuścić przeciętność. To COŚ sprawia, że przestajesz być szary i nijaki. Rodzisz się z jakimś specjalnym bonusem. Odpowiednią kombinacją cech, które nadaje Ci świetności. To nie jest tak, że tylko nieliczni osiągają spełnienie, marzenia i sukces. To nie jest dla wybrańców, którzy urodzili się z magicznym szczęściem. Ta możliwość istnieje w każdym z nas. Pozbądź się przekonania, że to jest możliwe tylko dla niektórych! To jest zwykła wymówka, żeby dalej siedzieć w bezpiecznej strefie.

Przestań upodabniać się do innych, bo to nie ma żadnego sensu. Tracisz przez to siebie. Nie skupiaj się na innych – wskaż palcem na siebie! Być może już jesteś w sytuacji, że znasz innych bardziej, niż siebie. Jeśli tak jest, natychmiast skończ z tym! Weź życie we własne ręce i pisz swoją historię. Zakończ to bezsensowne podziwianie innych. Każda sekunda zazdrości, zabiera Twoją możliwość rozwoju.

 

Jak znaleźć to COŚ?

Pozwól, że przedstawię Ci taki podział:

  1. Ludzie, którzy znają swój dar od zawsze.
  2. Ludzie, którzy nie wiedzą, czym ten dar jest i nie szukają go.
  3. Ludzie, którzy jeszcze nie znaleźli i ciągle szukają.

Należę (należałem) do ostatniej grupy. Od zawsze szukałem. Próbowałem różnych rzeczy i sprawdzałem, że to coś mnie zapala. Rozglądałem się. Czytałem książki i oglądałem filmy. W końcu znalazłem pod nosem.

Do której grupy Ty należysz?

Nie ma magicznej recepty na znalezienie tego CZEGOŚ. Na pewno powinieneś być aktywny i czujny. Wielowymiarowy. Musisz wystawiać się na różne okoliczności, poznawać innych ludzi, czytać i rozwijać się. Być może, tak jak ja – masz to pod nosem. Coś z czego korzystasz codziennie. Każdego dnia używasz tego, a może nie zdajesz sobie z tego sprawy. Może ktoś inny to widzi u Ciebie?

Zajrzyj w głąb siebie. O czym nie możesz przestać myśleć? Co za Tobą chodzi od zawsze?

 

 

Samoświadomość jest tutaj najważniejsza. Gdy sam przed sobą się okłamujesz – przegrywasz! Nie możesz udawać, kimś kim nie jesteś. Pogubisz się. Nie będziesz wydajny, dokonasz złych wyborów i stracisz czas. Zaakceptuj swoje predyspozycje i niedogodności i z tą wiedzą podbij świat! Masz przecież unikalny zestaw narzędzi. Dodaj do tego cel, plan i pracę. Napisz wreszcie swoją historię, która jest nie do podrobienia. Wyróżnij się i pokaż, że każdy może wygrać. Siądź w pierwszym rzędzie życia – będziesz lepiej widzieć, co jest na scenie…

 

Na zakończenie przedstawię Ci, jak znalazłem moje to COŚ:

Byłem i jestem okrutnie głodny. Mam wielką wewnętrzną potrzebę tworzenia i zapalania innych. Gdy szukałem tego, na czym mogę oprzeć swoje życie, rozglądałem się w złym kierunku. Patrzyłem bardzo daleko. Nie zajrzałem w głąb siebie. Szukałem czegoś wielkiego i spektakularnego. Nie otwierałem się na małe rzeczy. I to był błąd. Nie mam specjalnych talentów, nie mam jakieś swojego jednego rzemiosła. Jedyna rzecz, która jest ze mną zgodna to właśnie cytaty, motywacja i inspiracja innych. Tyle.

Wcieliłem to do mojego życia codziennego i czuję się szczęśliwy. Rozwijam projekt i sklep Pan Cytat i to jest moje to COŚ…

Idealnie odzwierciedla to cytat:

'Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich,rób małe rzeczy w wielki sposób...' Click To Tweet

 

Jeśli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy, proszę Cię o udostępnienie dalej. Dziękuję!

 


Pan Cytat to również sklep.
Wykonuję drewniane tabliczki z sentencjami.
Przykładowe realizacje:
Sklep Pan Cytat => tutaj
(możesz zamówić gotową tabliczkę lub indywidualną)
Zapraszam!