Cześć, mam na imię Paweł.
Rozgość się proszę. To kawa dla Ciebie.

kawa
Dlaczego Pan Cytat?
Któryś ze znajomych żartobliwie mnie tak nazwał – stwierdziłem, że idealnie do mnie pasuje.

 

GENEZA

Od dawien dawna interesowały mnie wszelkie cytaty i sentencje. Znajdowałem je w książkach, filmach i na forach internetowych. Najlepsze zapisywałem do notatnika na komputerze. Jedynym miejscem, gdzie je udostępniałem to w podpisie kont na forach oraz na swojej tablicy Facebook (moi znajomi pewnie mieli mnie dość). Nie miałem żadnego pomysłu jak można użyć ulubionych cytatów…

 

DLACZEGO LUBIĘ CYTATY

Fascynuje mnie to, że w jednym zdaniu można pomieścić ważne prawdy życiowe, drogowskazy. Nie ma takiego problemu, dla którego nie znalazłby się pasujący cytat. Dla mnie cytaty mają jakąś cudowną Moc, czuję jak na mnie oddziałują. Gdy mam chwile zwątpienia, często jakaś dobitna sentencja stawia mnie na nogi. Próbowałem wybrać jeden, najmocniejszy i uniwersalny cytat, ale jeszcze nie mogę się zdecydować.

 

MOTYWACYJNE KSIĄŻKI I FILMY

Nie jestem w stanie wskazać konkretnego momentu, kiedy zainteresowałem się tematem motywacji. Prawdopodobnie po przeczytaniu książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” R. Kiyosaki, którą ktoś-gdzieś-kiedyś mi polecił. Pochłonąłem ją w kilka godzin i poczułem się dziwnie, jakby mnie olśniło. Książka mnie zainspirowała do bardziej świadomego życia. Później były kolejne książki (większość czytałem po kilka razy) – wszystkie związane z rozwojem, zarabianiem pieniędzy, dążeniem do sukcesu i podświadomością. Przyznam, że całkowicie inaczej patrzyłem na życie – zdałem sobie sprawę ile od nas zależy, od naszego nastawienia. Swoją ciekawość zaspokajałem dodatkowo filmami biograficznymi. Interesowałem się wtedy postaciami ze starożytności, naukowcami, milionerami, aktorami, sportowcami, poetami – tzw. Ludźmi Sukcesu (nie mam na myśli tylko sukcesu materialnego). Zdałem sobie sprawę, że pomiędzy Nimi wszystkimi istnieją pewne zależności. Pogłębianie tej wiedzy zostało mi do dziś.

 

PRÓBA

Postanowiłem, że założę małą stronę, na której będę umieszczał cytaty ze zdjęciem – trwało to dość krótko, gdyż nie było żadnego zainteresowania od ludzi. Nie miałem żadnej wiedzy, jak reklamować portal, więc w skrócie – spamowałem. Finalnie zająłem się czymś całkowicie innym. Po jakimś czasie, zrobiłem reaktywację strony pod inną nazwą – zamknąłem ją jeszcze szybciej, niż poprzednią. Nie miałem żadnego planu, nie wiedziałem co chcę osiągnąć portalem i notoryczne cytaty ze zdjęciem były po prostu nudne. Projekt porzucony.

 

PRZERWA

Stwierdziłem, że to nie dla mnie. Zainteresowałem się tworzeniem stron internetowych i prowadziłem sklep-online z produktami, które w ogóle mnie nie interesowały – porażka, która była chyba ulgą. W międzyczasie oglądałem filmiki mówców motywacyjnych, przeczytałem kolejne książki bez większego entuzjazmu. Wtedy prześladowało mnie słowo PASJA. Ciągle czytałem, oglądałem porady, gdzie mówiono o swojej PASJI. W tamtym momencie nie wiedziałem co jest moją pasją – motoryzacja, komputery, sport? Źle się z tym czułem, ponieważ chciałem znać swoją największą pasję i się nią zająć!

 

PAN CYTAT INSPIRUJE

Olśniło mnie. Przecież moją pasją są cytaty i inne motywacyjne materiały. Mogę mówić o nich godzinami bez zmęczenia, chcę zarażać innych bezinteresownie, kiedy jest im ciężko. Ekscytuję się znalezionym gdzieś zdaniem, które jest potężne – postanowiłem, że zaakceptuję ten fakt. Podjąłem decyzję, że stworzę miejsce, które uzupełnię swoją pasją – Pan Cytat Inspiruje. Nie szukałem już (może lepszej) Pasji, tylko od przystąpiłem do realizacji.

Miło mi, że jesteś!